PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – Dayanıklı Mallar İçin Garanti Takibi ve İzlenebilirlik

Satış sonrası garanti verilen malların hangi tarihte satışı yapılmış ise bu tarihten başlayarak garanti takibinin yapılmasını amaçlayan yeni bir düzenek geliştirilmiştir. PARALOG® Ticari yazılım paketlerinde ileri stok işlemleri modülüyle birlikte devreye alınan bu özellik, dayanıklı bir malın satışı sırasında ilgili mala ait seri numarasının programda ayrı bir listede muhafaza edilmesini ve ileri bir tarihte yapılacak sorgulamada bu malın garanti durumuna ilişkin bilgi verilmesini amaçlamaktadır.
Garanti durumu ve izlenebilirlik açısından dayanıklı ve dayanıksız mallar için farklı yöntemlerin kullanıldığı daha önce belirtilmişti. Uygun sorgulama adımları ve bilgi giriş yöntemleri bu yazıda ele alınmakta, konunun anlaşılması için yeterli örnek verilmektedir.

 
UYARI

PARALOG® ticari paketlerinin eski sürümlerinde tek tip garanti takibi özelliği kullanılmaktaydı. Stoklara ilişkin garanti takibi kavramı 3.6.8.x sürümlerinden itibaren dayanıklı ve dayanıksız mallar olmak üzere ayrılmıştır.
Bu yazıda sözü geçen kavramların sahip olduğunuz programlarda geçerli olabilmesi için yazılım destek hizmeti aldığınız iş ortağımızla irtibat kurunuz. Garanti takibi, Lot No ve Seri No gibi stok ek özelliklerinin devreye alınmasını gerektirir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

Dayanikli_Mallar_Icin_Garanti_Takibi_ve_Izlenebilirlik.pdf