PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – Dayanıksız mallar için garanti takibi ve izlenebilirlik

PARALOG® Ticari yazılım paketlerinde garanti takibi yapılabilmesi amacıyla yeni bir düzene geçilmiştir. Bu yeni düzende stoklar, dayanıklı ya da dayanıksız olma durumuna göre farklı biçimlerde takip edilecektir.Garanti durumu ve izlenebilirlik açısından dayanıklı ve dayanıksız mallar için farklı yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle her iki türden mallar için ayrı bilgi giriş yöntemleri ve sorgulama adımları sağlanmıştır.

Bu yazı, garanti takibi yapılacak ürünlerin dayanıksız olma durumuna göre hazırlanmış olup, dayanıklı mallara ilişkin garanti takibi ayrı bir yazıda ele alınmıştır.
Kullanım açısından son derece sade ve işlevsel olan PARALOG® ticari paketlerinde garanti takibi yapılacak ve yapılmayacak malların ayrımı, dayanıksız ve dayanıklı mallara göre farklı takip şekilleri ve söz konusu malların durumlarıyla ilgili çeşitli izlenebilirlik raporları bu yazının konusunu oluşturmaktadır.

UYARI

PARALOG® ticari paketlerinin eski sürümlerinde tek tip garanti takibi özelliği kullanılmaktaydı. Stoklara ilişkin garanti takibi kavramı 3.6.8.x sürümlerinden itibaren dayanıklı ve dayanıksız mallar için tümüyle ayrılmış ve bu durum kullanıcılar açısından da önemli ölçüde rahatlık sağlamıştır. Bu yazıda sözü geçen kavramların sahip olduğunuz programlarda geçerli olabilmesi için yazılım destek hizmeti aldığınız iş ortağımızla irtibat kurunuz. Garanti takibi, Lot No ve Seri No gibi stok ek özelliklerinin devreye alınmasını gerektirir. Mevcut lisansınızın bu ek özellikleri kullanmanıza yeterli olup olmadığı hususunda danışınız.

NOT: Garanti takibi yapılabilmesi için “İleri Stok İşlemleri” modülüne ait anahtar girişinin yapılması gereklidir. Programınızda garanti takibi düzeneği oluşturmak üzere yazılım destek hizmeti aldığınız iş ortağımız ile görüşünüz.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

Dayaniksiz_Mallar_Icin_Garanti_Takibi_ve_Izlenebilirlik.pdf