PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – Kurumlar Beyanname Ekleri

Derece Yazılım tarafından geliştirilen ve içeriğinde Muhasebe modülü bulunan PARALOG® Yakamoz ve üstü ticari paketler ile PARALOG® Genel Muhasebe paketlerinde e-Bilanço kavramı uzun süredir desteklenmektedir. T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve internet üzerinden çeşitli beyannamelerin bildirilmesini sağlayan BDP programıyla uyumlu çalışan PARALOG® paketleri sık sık güncellenmektedir.

1 Nisan 2009 tarihinde BDP programının yeni bir sürümü yayınlanmış ve bu sürümde yapılan değişikliklere bağlı olarak PARALOG® paketleri yeni sürümle uyumlu hale getirilmiştir. PARALOG® çözümlerini kullanan işletmelerin, e-Bilanço bildirimlerini yeni BDP programına uyarlanmış olarak çalıştırabilmeleri için güncelleme yapılması gerekmektedir. Güncelleme işlemi için yazılım destek hizmeti aldığınız Derece Yazılım İş Ortağı ile irtibat kurunuz.

Bu yazıda PARALOG® paketleri içinden e-Bilanço için gerekli dosyaların nasıl oluşturulabileceği ve kısaca BDP programı içinden ilgili dosyaların yüklenmesi işlemlerine yer verilmiştir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

Kurumlar_Beyanname_Ekleri.pdf