PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – LOG Bilgileri

PARALOG® Ticari Programlar Serisi, birden çok kullanıcının erişebileceği ve aynı anda çalışabileceği bir yapıda tasarlanmıştır. Her kullanıcı sahip olduğu yetkiler çerçevesinde belli menü adımlarını kullanarak yeni kayıtlar oluşturur, var olan kayıtlara erişir ve düzeltme, kopyalama, silme, taşıma, çıktısını alma gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirir. Kullanıcı bazında yürütülen aktivitelerin izlenebilirliğini sağlamak üzere LOG adı verilen bir düzenekten yararlanılır.

Bahsi geçen kullanıcılar, ticari programları başlatmak üzere kullanılan PARALOG® DerYonetici yazılımının başlangıcında sorgulanmaktadır ve yetkileri sistem yöneticisi tarafından belirlenmiştir. PARALOG® yazılımları birden çok kişi tarafından kullanılıyor ve her bir kullanıcının kayıtlar üzerinde yapmış olduğu işlemlerin sonradan incelenmek üzere saklanması isteniyorsa her bir personel için yeni bir kullanıcı hesabı tanımlanmalı, hangi kullanıcının hangi yetkilere sahip olduğu belirlenmeli ve LOG Bilgileri’ni takip edecek olan düzenek hizmete alınmalıdır.

Programda LOG Bilgileri tutulmaya başlandığı andan itibaren hangi kullanıcı tarafından hangi işlemlerin yürütüldüğü kayıt altına alınır. Bu bilgiler, ilgili ekranlarda ayrı bir bölüm olarak veya LOG raporu alınarak izlenebilir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

LOG_Bilgileri.pdf