PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – SSK Online Aylık Prim ve Hizmet Bildirimleri

PARALOG® Personel Bordro Sistemi paketi, işletmelerin e-devlet kapsamında dönemsel olarak bildirimde bulunabilmeleri amacıyla XML dosya üretebilmektedir. Hızla değişen kanunlar ve yasal beyannamelere uygun çalışabilmesi için sürekli yenilenen Personel Bordro Sistemi, son sürümlerde kullanıcılarına internet üzerinden yapılan bildirim işlemlerini on-line olarak gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır.

Yakın dönemde işe giriş ve işten çıkış bildirimlerinin internet üzerinden yapılmasını sağlayan bir düzenek kurulmuştur. Benzer bir yapı Aylık Prim ve Hizmet Bildirimleri için de gerçekleştirilmiştir. Önceki sürümlerde XML dosya çıktısının kullanıcı tarafından internete aktarıldığı bir düzen uygulanmaktaydı. Bu yöntem hali hazırda desteklenmekte olup, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin programda ilgili sahalara girilmesiyle birlikte programdan ayrılmadan on-line işlemle bildirim yapılabilecektir.

Bu yazıda aylık prim ve hizmet bildirimlerinin internet üzerinden aktarılması işlemi çeşitli ekran görüntüleriyle incelenmiştir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

SSK_OnLine_Aylik_Prim_ve_Hizmet_Bildirimleri.pdf