PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – SSK Online İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirimleri

PARALOG® Personel Bordro Sistemi paketinin internet ile uyumlu çalışabilmesi amacıyla personel ikametgah bilgilerini oluşturan sahalarda yeni bir düzenleme yapılmıştır. Daha önce Adres1 ve Adres2 sahalarında yer alan bilgiler bölünerek Bulvar, Cadde, Mahalle, Sokak, Dış Kapı No, İç Kapı No gibi sahalara yerleştirilecektir.

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ftp://ftp.derece.com.tr/NasilYapilir/Bordro_Yeni_Adres_Sahalari.pdf dokümanında verilmektedir.

SSK, işe giriş ve işten çıkış bildirimlerinin kullanıcı adı ve şifre girilerek internet üzerinden yapılıyor olması, işe alınan ve işten çıkarılan her personel için hem internet hem de programda çift işlem yapılmasını gerektiriyordu. Kullanıcıların çift taraflı çalışmasından dolayı nadiren de olsa bazı personel bilgilerini programa işlemeyi unuttukları ya da tutarsızlıklara neden olabilecek hatalı bilgi girişi yaptıkları gözlenmiştir.

Derece Yazılım tarafından PARALOG® Personel Bordro Sistemi paketi yeniden düzenlenerek SSK internet sitesinde doldurulması gereken bildirimlerin, programın içinden hazırlanması ve internet bağlantısı varsa otomatik olarak bildirimlerin yapılması sağlanmıştır. Bu sürecin sağlıklı işleyebilmesi için gerekli düzenlemeler aşağıda ayrıntılı olarak verilmektedir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

SSK_OnLine_Ise_Giris_ve_Isten_Cikis_Bildirimleri.pdf