PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – Süt Muayene İşlemleri

Avrupa Birliği’ne uyum yasaları kapsamında tarım/hayvancılık alanında yapılan düzenlemeler ve bu dalda Türkiye’de geçmişten bugüne uygulanan yöntemlerin titizlikle incelenmesi sonucunda ortaya çıkan kooperatif ve süt programları, Derece Yazılım tarafından geliştirilen PARALOG® yazılım çözümleri arasında farklı bir yere sahiptir. Basit yöntemlerle süt alımı yapan işletmelere hızla uyarlanabilen PARALOG® Süt Çözümleri, açılacak pek çok parametre ve ileri kullanım teknikleri ile profesyonel süt işletmelerinin beklentilerini de karşılayabilmektedir.

Müstahsil ya da toplayıcıdan alınan çiğ sütün kalitesinin tespit edilmesi ve kaliteye bağlı olarak çeşitli prim ve ceza uygulamalarının gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirilmiş olan muayene işlemleri, ayrıntılı olarak tanımlanabilen ürün kriterleri ve hangi koşullarda ne şekilde prim veya ceza uygulanacağının belirlenebilmesi, müstahsile ya da toplayıcıya göre farklı şekillerde tanımlanabilir olması gibi son derece ileri kullanım tekniklerini barındırmaktadır.

Süt alım sürecinde zorunlu olmayan ve istenen sıklıkla uygulanabilen muayene işlemleri, esnek yapılı oluşu ve kriterlerin tümüyle kullanıcı tarafından belirleniyor olması açısından sadece süt sektörü için değil, toplu alım yapan farklı sektörlerden işletmeler için de çözüm getirebilmektedir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

Sut_Muayene_Islemleri.pdf