PDM - Paralog Dokümantasyon Merkezi
Doküman Arama:

PDF – Takip No Kullanarak Masraf Dağıtımı

Derece Yazılım, geliştirdiği PARALOG® serisi ticari programlarda farklı yazılım çözümlerini barındırarak kullanıcılara zengin seçenekler sunmaktadır. Konsolide cari hesap, alt hesap, kategori kullanımı, kullanıcı tanımlı sahalar gibi pratik ve esnek pek çok çözüm içermektedir. Mevcut programı değiştirmeden ya da ek bir kurulum işlemine gerek kalmadan programda köklü değişikliklere neden olan parametreler açılabilir ya da devre dışı bırakılabilir. Bu durumun bir sonucu olarak programlar her koşulda çalışabilmekte ve kullanıcı tatmini en üst düzeye çıkmaktadır. Kullanıcılar tüm PARALOG® paketlerinde tüm adeta kendileri için özel olarak geliştirildiğini düşündürecek kadar başarılı ticari paketler ortaya çıkar.

Bahsedilen bu parametrik çözümlerden biri de Takip No kavramıdır. Kullanım açısından ele alındığında Takip No, kullanıcının önündeki pek çok engeli ortadan kaldırabilen güçlü bir çözümdür. Takip No kullanımı ve hangi sorunların çözümüne uyarlanacağı ile ilgili herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Bir kez kullanılmaya başlandığında faydaları kısa sürede ortaya çıkan ve alternatifi olmayan bu yazılım tekniği, üretimden proje takibine, stok organizasyonundan planlamaya kadar pek çok noktada istenileni vermektedir.

Aynı anda birden çok projeyi birlikte takip eden işletmeler, her bir proje için diğerlerinden bağımsız olarak harcamaları, gelir ve giderleri ve nihai olarak karlılık durumunu anlık raporlarla görmek ister. Bu işin yapılabilmesi için farklı yaklaşımlar getirilerek mevcut araçların yeteneklerinden yararlanılabilir. Ancak, tam da bu türden bir çalışma biçimini destekleyen bir çözüm olup olmadığı sorgulanırsa Takip No kavramı ön plana çıkar.

Bu yazıda, Takip No sahasının etkin olarak kullanıldığı yerlerden biri olan masraf dağıtımı konusu üzerinde durulacak ve konunun daha iyi anlaşılabilmesi için çeşitli örnekler verilecektir.

Bu yazının tamamını okumak ve çeşitli ekran görüntüleriyle desteklenmiş örnekleri incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. 

Takip_No_Kullanarak_Masraf_Dagitimi.pdf